ODTÜ Mühendislik Günü 2022

Mühendislik Günü nedir?

Mühendislik Günü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve BEST (Board of  European Students of Technology) Ankara’nın beraber hazırladığı, poster yarışması ve mühendislik yarışması olarak iki kısımdan oluşan bir  yarışmadır. Poster yarışması araştırma ve tasarım olmak üzere iki kategoride değerlendirilmektedir. Lisans öğrencileri araştırma bulgularını veya yaptıkları tasarımları bir poster şeklinde sunarlar. Mühendislik yarışmasında lisans öğrencileri bir takım halinde yarışırlar. Bütün takımlara Mühendislik Günü’nün sabahında bir görev verilir. Takımların bu görevi kısıtlı bir zaman içerisinde yaratıcılıklarını ve kendilerine verilen malzemeleri kullanarak tamamlamaları beklenir.

Mühendislik Gününün amacı nedir? 

Mühendislik Günü’nün ana amacı interdisipliner bir çalışma ortamı geliştirmektir. Mühendislik Günü lisans öğrencilerimize araştırmalarını sunma, yaratıcılıklarını geliştirme, diğer bütün mühendislik bölümlerinden öğrenciler ve öğretim üyeleri ile tanışma fırsatı sunar.

Değerlendirme nasıl gerçekleşir? 

Mühendislik Günü’nde yarışan bütün posterler ve mühendislik yarışması takımlarının tasarımları fakültemizin öğretim üyelerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilir. Poster değerlendirmeleri gün içerisinde, mühendislik yarışması tasarımları günün sonunda tasarımların sunumları yapılırken değerlendirilir. Araştırma posteri, tasarım posteri ve mühendislik yarışması tasarımı kategorilerinde kazananlar kapanış töreninde  açıklanır. Her bir kategorideki kazananlara ödülleri takdim edilir.

                                                       

ODTÜ Mühendislik Günü 2022

Ne Zaman: 15 Haziran 2022

Nerede: Kültür ve Kongre merkezi (KKM)

Son Tarih: 3 Haziran 2022

Tüm mühendislik bölümleri davetlidir.